وقتي ناراحت باشي و دلت گرفته باشد ...

وقتي ناراحت باشي و دلت گرفته باشد به همدردان خود راه مي يابي و مي بيني كه غم تو در برابر غم عالم ، ذره اي بيش نيست . به غم خود مي بالي و به خاطر آن غم كه نداري , شكر مي گويي . آنگاه قدر نعمتهايي كه داري بر تو معلوم مي شود . ديگر تمناي خنده هاي سرخوشانه را نداري . درد خود را فراموش مي كني و در آرزوي درمان همدردانت هستي . اين يك دنياي پايدارتر و زيباتر است .
حال اگر بخت در خانه ي عمرت را كوبيد و بر تو سلام كرد و با خوشحالي وخوشدلي عالمت را روشن كرد , آنوقت ديگر آسمان را سياه نمي بيني , هوا ابري نيست , آسمان هم خندان است و دنيا به رويت مي خندد . آنگاه سايه زلف پريشان فلك ، دست لطفي ست بر تن يك خاطره .
احساس مي كني به راستي زندگي براي دوست داشتن است ، نه غم خوردن . و اين هواي پاك و دلپذير براي آميخته شدن با دم عشق است ، نه اندوه جانكاه .
در مي يابي جهان زيباست و زشتي بي مفهوم است و هر چيز اثري از لطف خداست .
اينگونه است كه بر زندگي دل مي بندي و دوستش مي داري و دوستت مي دارند . از باغ پرشكوفه اميد هزاران گل در نگاه تو به لبخندي مي شكفد و تو نيز چون نسيم فرح بخش بهاري بر دل و ديدگان اميد عشق و محبت به ارمغان مي بري .

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صداي سكوت

سلام, همون كه اون پاييني گفت! من عاشق اينجور متنام. فقط يكم فكر نمي كنين گرافيك صفحات سنگين ميشه؟ البته فضوليه ها! اما خوب نمي تونم زبونم رو نگه دارم.ولي از همه گذشته اين متني بود كه احتياج داشتم بخونم. موفق باشين.

دوستی

سلام سال نو و ناراحتی!!!! اصلا راه نداره. بيا توی ضيافتم خوش ميگذره!!!!

صداي سكوت (for Second time!)

سلام دوباره! راستش منظورم اين بود كه هواي مودم و خط تلفن فكستني و كم سرعت ماها رو هم داشته باشين. عكسهايي كه ميزارين يكم كم حجم تر باشن وبلاگتون سريعتر load ميشه. البته بازم تصميم با خودتونه. اما من بايد از شما تشكر كنم كه وبلاگم رو هنوز هم قابل رويت مي دونين. بازم متشكر.

بوتيمار

سلام *گرفتگي دل كه چيز جديدي نيست دتر من * به من هم سر بزن * عيدت هم مبارك * پايدار باشي* از طرف مرغ اندوه بوتيمار

محمد

سلام عاطفه خانوم ...ازاينكه وبلاگ حقير رو قابل دونستيد ممنونم..وب زيبايي داريد ...سال نو تون هم مبارك باشه ..موفق باشي.

سحر كلام

سلام عاطفه جان می بينی چی شده! از موقعی که از پرشين به بلاگ اسپات رفتم همش با قالبم دارم ور ميروم و هنوز هم درست نشده. اونجا کار خيلی سخته اما نتيجه يک چيز ديگه است يعنی مثل پرشين هميشه خراب نيست. اما فکر کنم از وقتی من رفتم وضع اينجا درست شده ...

سحر كلام

راستی عاطفه جان نبينم توی اين روزهای پر ترافيک و شلوغ ناراحت و غمگين باشی ... البته حالا که من اين حرفها رو می نويسم بايد رفته می بودم سر کار اما من که با ساعت بيدار نمی شوم هر وقت دلم بخواد بيدار ميشم!!! .اسه همين هم اولين روز کاری امسال با ۲ ساعت تاخير خواهد بود البته اگه بتونم بلند بشم و بروم!

نسیم محبت

سلام متن زيبايی بود عيدتون مبارک هميشه شاد باشين بای بای!

نیما

سلام! عيدت مبارک . هميشه سر سبز و خرم باشی و مثل سرو بلند و سر فراز .!! چی شد . موفق باشی